Ofis Halısı Yıkama

  • Ofis Halısı Yıkama
Ofis halısı yıkama için tüm istanbul içerisinde uzman personellerimiz ve ekipmanlarımız ile 7/24 kesintisiz hizmet veriyoruz. Yıkama için GSM+90544 834 48 49

Ofis Halısı Yıkama

İstanbul'da Ofislerdeki halılar en çok kirlenen eşyalardan biridir. Ofis halılarının her gün üzerine onlarca kişi ayakkabısıyla basmaktadır. Evlerinden işlerine gelene kadar nerelere bastığını bilmek imkansız olan bu ayakkabıların oldukça kirli olduğu aşikardır.

Ofisin içinde zamanla bakteri oluşuna neden olacak bu halılar özellikle solunum yolu rahatsızlıkları olanları ve astım hastalarını ilerleyen zamanlarda oldukça etkileyebilecek bakteri ve mikrop sayısına erişebilir. Bu yüzden ofis halısı yıkama hizmeti veren güvenilir bir firmadan alınacak destek ile ofislerdeki mikrop ve bakteri artışı engellenebilir.

Bu hizmeti dünya çağında veren bir firma olan Ofis halı yıkama, oldukça titiz ve alanında uzman kadrosu ile sizlere ofis halısı yıkama hizmetini profesyonelce verebilecek bir noktadadır.

 

1) BİR BAKIM PLANI OLUŞTURUN

Doğru temizleme yöntemini seçmek kadar, yerinde düzenli bir temizlik ve bakım planı yapılması da önemlidir.
 
Bakım planınızı planlamak için yapmanız gereken ilk şey ofis alanınızı belirlemek ve alanın farklı bölümlerindeki farklı ayak trafiği seviyelerini işaretlemektir. Daha sonra bunu bir trafik ışığı sistemiyle kategorize edebilirsiniz:
 
Yüksek trafik alanları – kırmızı
Orta trafik bölgeleri – sarı
Düşük trafik alanları – yeşil
Buradan, her alanın ne sıklıkta temizlenmesi gerektiğini hesaplayabilir ve ofisiniz için bir bakım programı oluşturabilirsiniz.
 

2) VAKUMLAMA

Halınızı düzenli olarak süpürmek, halınızın ömrünü uzatmak ve görünüm tutuşunu arttırmak için en önemli faktördür.
 
Ofisinizde yoğun trafik bulunan alanlar (kırmızı bölgeniz) günlük olarak temizlenmelidir. Orta dereceli trafik bölgeleri için, bu haftada iki veya üç kere azaltılabilir ve düşük trafik bölgelerinde haftada sadece bir veya iki kere vakum yapabilirsiniz.
 
Bu bir kılavuzdur. Eğer ofisiniz bütün alandaki ayak trafiği ortalamadan daha yüksek seviyede ayak trafiği bulunuyorsa, daha sık vakumlanması gerekebilir.
 

3) DERİN TEMİZLİK

Düzenli vakumlama halınızda ki kir ve kalıntıların % 80’ini kaldırabilir, ancak mevcut en iyi elektrikli süpürgeyle bile %100’ünü temizleyemezsiniz.
 
Artık % 20 ile ilgili problem, bu kir ve kalıntının halınıza taşlanması ve halının görünümünü bozan, zımpara kağıdı gibi halı liflerinde yıpranmaya başlamasıdır.
 
Yüksek trafik alanlarının aylık olarak derinlemesine temizlenmesi gerekir, orta trafik alanlarının yılda üç, dört kez derinlemesine temizlenmesi gerekir ve düşük trafik alanlarının yılda bir veya iki kez derinlemesine temizlenmesi gerekir.
 

4) DÖKÜLMELERLE İLGİLİ BİLGİ

Karo halıların çoğu, halıyı lekelenmeye ve kirlenmeye karşı korumak için yerleşik leke direncine sahiptir. Halıya sızan dökülmeleri önler, böylece oldukları gibi kolayca temizlenebilir. Ancak, bu yöntemler mükemmel değildir.
 
Eğer büyük bir ofisiniz varsa, tüm dökülenleri derhal temizleyemezsiniz. Bazı dökülmeler diğerlerinden daha kötü olacaktır. Tıpkı bir fincan kahve dökmek yerine, sadece birkaç damla dökmek yerine. Çalışanlarınızı küçük dökülmeleri olur olmaz temizlemeleri için teşvik etmelisiniz ve büyük dökülmelerle başa çıkmak için yerinde bir temizleme işlemi yapılması gerekir, çünkü bunlar geniş lekelere neden olur.

En Son Çalışmalarımız

Kaliteli ve Profesyonel Evo Koltuk Yıkama

Kaliteli ve Profesyonel Evo Koltuk Yıkama

Evo Temizlik, İstanbul genelinde kaliteli koltuk yıkama ve temizlik hizmetleri sunan bir firmadır. 7/24 Halıfleks Yıkama +90544 834 48 49

DETAY OKU

Batı Yapı İnşaat İstanbul Yerinde Halıfleks Yıkama Hizmeti

Batı Yapı İnşaat İstanbul Yerinde Halıfleks Yıkama Hizmeti

Evo Temizlik Olarak Yerinde Halıfleks yıkama hizmeti için sizlere son teknoloji makinalar ve uzman personellerimiz ile 7/24 hizmet+90544 834 48 49

DETAY OKU

Transbatur Lojistik Halıfleks Yıkama Çalışması Tamamlandı.

Transbatur Lojistik Halıfleks Yıkama Çalışması Tamamlandı.

Transbatur Lojistik Yerinde Halıfleks Yıkama Çalışması Tamamlandı. 7/24 Halıfleks Yıkama +90544 834 48 49

DETAY OKU

Araç Koltukları nasıl yıkanır maliyetlimidir ?

Araç Koltukları nasıl yıkanır maliyetlimidir ?

Araçlarınızın döşemeleri ve koltukları zamanla kirlenmektedir, sizlere bu anlamda garantili ve uygun fiyatlı oto koltuk yıkama hizmeti veriyoruz.

DETAY OKU